OTÁZKY


Co to je mladá wheatgrass?

Wheatgrass jsou výhonky pšenice, které se sklízejí ve chvíli, kdy jsou v nejlepší kondici, a to přibližně 9–15 dní po zasetí. Wheatgrass obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, a proto ji lidé na celém světě s oblibou popíjejí, a to buď samotnou nebo v kombinaci s ovocnými nebo zeleninovými šťávami. U nás bývá wheatgrass překládána jako mladá pšenice.


Co znamená Witi Witi?

Wheatgrass bývá hojně pěstována v Austrálii a na Novém Zélandu a odtud také přišla naše inspirace. Název Witi Witi pochází z maorštiny, jazyka původních obyvatel Nového Zélandu – Maorů, a jednoduše bychom ho mohli přeložit jako "pšenice pšenice". Kromě toho jsme jej zvolili také proto, že slovní spojení Witi Witi evokuje vitalitu, která podle nás k wheatgrass neodmyslitelně patří.


Jaký je rozdíl mezi čerstvou a sušenou wheatgrass?

Čerstvě vylisovaná šťáva obsahuje enzymy, které se s postupem času z nápoje ztrácejí. Někteří dodavatelé sušené wheatgrass zaručují, že jimi zvolená technologie zpracování umožní zachování enzymů i v sušené variantě. U čerstvé šťávy není zákazníka potřeba přesvědčovat, důkazem je samotný fakt, že šťáva je vylisována přímo před jeho očima a může ji konzumovat ve chvíli, kdy je obsah enzymů zaručeně nejvyšší – ihned po vylisování.

Wheatgrass je důležitými enzymy doslova nabitá. Pokud ji konzumujeme pravidelně, mohou tyto důležité katalyzátory biochemických reakcí nahradit tenčící se zásoby enzymů v těle. S věkem totiž obsah enzymů v organismu klesá a s tím i naše schopnost trávit živiny, bojovat proti škodlivým volným radikálům apod.

Sušená wheatgrass může být zpracována různým způsobem, který nelze na rozdíl od čerstvě vylisované štávy vždy bezpečně odhalit. Někteří výrobci nabízejí prášek, který obsahuje namletou wheatgrass včetně vlákniny, jež nemusí být pro každého stravitelná.


Jaké jsou hlavní výhody pravidelné konzumace šťávy z wheatgrass?

Wheatgrass obsahuje chlorofyl, enzymy, antioxidanty, vitamin A, B, C, E a K, minerály a aminokyseliny. Při pravidelném užívání působí pozitivně na posilování imunitního systému a jako prevence různých typů onemocnění. Některé studie uvádějí také pozitivní účinky při léčbě rakoviny. Více se o účincích na zdraví dočtete v záložce Vše o wheatgrass.


Kdo může wheatgrass konzumovat?

Wheatgrass je vhodná pro kohokoli. Doporučená denní dávka je max. 100 ml denně.


Je wheatgrass doopravdy všelék, jak se uvádí?

Wheatgrass nevyřeší zázračně všechny vaše zdravotní potíže během několika dní. Pokud trpíte závažnými zdravotními potížemi, je vždy vhodné poradit se s lékařem, kterému důvěřujete, a wheatgrass zvolit jako doplněk stravy a pomocníka při vaší léčbě.


Jak chutná wheatgrass?

Čerstvá šťáva z wheatgrass je specificky nasládlá a intenzivně chutná po trávě. Pokud se vám zdá, že její chuť je nahořklá až hořká, je to jedině dobře. Hořká chuť značí to, že pšenice měla při pěstování dostatečný přísun světla, a obsahuje tak dostatek chlorofylu a jiných prospěšných látek.

Pokud je pro vás chuť příliš intenzivní, doporučujeme pít šťávu z wheatgrass spolu s ovocnými či zeleninovými šťávami.


Četl jsem, že pití wheatgrass může působit nevolnost, je to pravda?

Ano, je to pravda. U některých osob může konzumace šťávy z wheatgrass způsobit pocity na zvracení či nevolnost. Je to způsobeno tím, že organizmus po konzumaci uvolňuje škodlivé látky a nevolnost je přirozenou reakcí našeho těla. Pokud tato reakce přetrvává, je lepší konzumovat šťávu během dne a v menších dávkách. Ostatním odvážlivcům doporučujeme konzumovat šťávu z wheatgrass hned ráno, a to místo obvyklé kávy či čaje. Zastavte se po cestě do práce nebo do školy v nejbližším juice baru a naplňte svůj den vitalitou.


Odkud pochází osivo, ze kterého wheatgrass pěstujete?

K pěstování naší wheatgrass používáme výhradně pšenici v biokvalitě. V současné chvíli ji odebíráme od německého dodavatele, ale pracujeme na tom, abychom vám mohli brzy nabídnout wheatgrass pěstovanou z osiva od českých biozemědělců.


Chtěl bych pěstovat wheatgrass doma, je to možné?

Pokud vás wheatgrass okouzlila stejně jako nás a nemůžete nebo nechcete každý den kupovat zelený nápoj v juice baru, rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti s pěstováním a zpracováním wheatgrass. Pokud chcete začít s domácím pěstováním a konzumací wheatgrass, není nic jednoduššího, než si objednat sadu pro domácí pěstování, ve které naleznete potřebné vybavení včetně návodu na pěstování. A teď už jenom začít!


Kde se wheatgrass pěstuje?

Wheatgrass pro vás pěstujeme v České republice.


Mám restauraci, fitness, hotel, obchod atd. a chtěl bych svým zákazníkům nabídnout čerstvou šťávu z wheatgrass, jaké jsou podmínky?

Pokud provozujete fresh juice bar, fitness, kavárnu, restauraci nebo obchod se zdravou výživou a přemýšlíte, co nového a zajímavého nabídnout vašim zákazníkům, staňte se našimi obchodními partnery a my vám zajistíme pravidelnou dodávku wheatgrass v té nejlepší kvalitě přímo do vaší provozovny. Vyplňte krátký formulář a my vám zašleme kompletní nabídku či si s vámi domluvíme osobní schůzku.


Chcete se zeptat na něco dalšího? Napište nám

Vložte prosím Vaše jméno a platný e-mail.

You must enter your message.

Are you sure about your calculations?

váš dotaz byl odeslán

Děkujeme

partneři

mediální partner